FreshMail.com

Cukiernia Yann Couvreur, Paryż, Francja

Yann Couvreur to jedno z najgorętszych nazwisk na słodkiej mapie Paryża. Ktokolwiek spróbował jednego ze specjałów, wykreowanych przez tego młodego mistrza cukiernictwa, ten bez wahania powie, że dane mu było skosztować doskonałość.
Półtora roku temu Yann Couvreur opuścił hotel Prince de Galles, swoją alma mater, i otworzył pierwszy butik przy rue Parmentier, w X dzielnicy Paryża. Dzięki niezwykłej kreatywności szybko wspiął się na firmament cukierniczego nieba, pozostawiając w tyle takie gwiazdy jak Pierre Hermé, Philippe Conticini czy Christophe Michalak.
Każde z zakupionych u Pana Lisa (sylwetka lisa to logo marki) ciastek to podróż w cukierniczy raj. Wyrabiane z najwyższej jakości składników wypieki Yanna Couvreur wyróżniają się zbalansowanym smakiem, niezbyt dużą ilością cukru oraz oryginalnymi aranżacjami.
Specjalnością maison jest przygotowywane na oczach klientów ciastko millefeuille, składające się z cienkich jak papier plastrów ciasta francuskiego z mąki gryczanej i kremu na bazie jajek, mleka i ziaren wanilii z Komorów.
Kulinarni eksperci zgodni są co do tego, że ciastko millefeuille jest najznakomitsze w smaku w kilka minut po jego przyrządzeniu.
Chcesz otrzymywać sprawdzone przepisy i kulinarne historie wprost na swoją skrzynkę?

Yann Couvreur daje każdemu, kto przekroczy progi jego cukierni, możliwość posmakowania owej doskonałości. Oprócz słynnej millefeuille możemy skosztować u niego niesamowite eklery o smaku moccha, ciasta z sezonowych owoców oraz pochodzące z rodzinnych stron młodego mistrza ciasto kouign-amann, składające się z masła i mąki gryczanej.
W okresie świąt Bożego Narodzenia kilkusetmetrowe kolejki ustawiają się przed cukiernią tylko po to, żeby zakupić tradycyjne francuskie ciasto wigilijne bûche de Noël, o nieporównywalnej finezji smaku i rozpływającej się w ustach teksturze.
 W lipcu 2017 roku Yann Couvreur otworzył swój drugi paryski butik w żydowskiej dzielnicy Le Marais, przy znanej rue de Rosiers.
Serca Paryżan zostały już uwiedzione przez mistrza Yanna. Zatem wszystkim odwiedzającym Paryż polecamy te dwa adresy, by doświadczyć tego autentycznego cukierniczego raju.
Nasza ocena

Niebo w gębie

Cukiernia Yann Couvreur
137 rue de Parmentier; 75010 Paryż;
Metro Goncourt;
otwarte od 08.00 do 20.00
23 bis rue des Rosiers; 75004 Paryż;
Metro Saint Paul;
otwarte 10.00 do 22.00
Przykładowe ceny:
Kouign-Amann 2€,
ekler moccha 6€,
millefeuille 10€.
 
Więcej informacji: https://yanncouvreur.com/ 
Zdjęcia:
Agencja 14 Septembre

http://www.14septembre.fr/fr
Tekst

Ewa Fournier le Ray

BEZPŁATNY E-BOOK

Kliknij przycisk poniżej i pobierz BEZPŁATNY PORADNIK, a w nim: bożonarodzeniowe przepisy polskich blogerów, pomysły na prezenty pod choinkę, kuchenne wyposażenie w zimowych kolorach, nowości książkowe oraz lista przedświątecznych zakupów gotowa do druku!

Chcę otrzymywać newsletter (możesz zrezygnować w każdej chwili).

FreshMail.com